Jaki materac dla Seniora?

Sleeptime - materac dla seniora

Zdrowy i spokojny sen to bardzo waznasprawa dla każdego człowieka. Z wiekiem jednak zmieniają się wymagnia każdego z nas. Materace dla seniora powinny być dobrze dobrane do potrzeb i wymagań. Wraz z upływającym wiekiem człowiek boryka się ze schorzeniami stawów, kręgosłupa, reumatyzmem lub osteoporozą. Idelanie dobrany materac może pomóc im w walce z tymi schorzeniami, ukoi ból i sprawi, że każda noc będzie przespana. 

Problemy z kręgosłupem i stawami

Problemy ze stawami i bóle kręgosłupa to jedne z najczęstszych schorzeń. Aby ich uniknąć nalezy zainestować w odpowiedni materac. Dobrym rozwiązaniem są materace, które niweluja nacisk na szyję, bark i biodra. Najbardziej polecane to materace kieszeniowe lub piankowe. W prawidłowy sposób maortyzuja sylwetkę oraz niwelują za duży nacisk. Warto by materac miał którąś z poniższych warstw czyli : piankę lateksową, termoelastyczą lub wysokoelastyczną. Te materiały z pewnością zagwarantują komfortowy sen. 

Problemy z reumatyzmem i marznięcie w nocy

Dla osob, ktore borykają się z problemami z reumatyzmem i marznięciem w nocy polecane są materace, które zawierają owczą wełne. Posiada ona właściwości termoregulacyjne orz pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała oraz zapobiega utracie ciepła.

 Zobacz również: Ortopedyczne materace Problemy z bezsennością Lateks, czy memory?

Problemy z krążeniem

Natomiast pianka termoelastyczna pomoże nam z problemami z krążeniem, ponieważ zniweluję ucisk w newralgicznych miejscach, pianaka ta rowniez pod wpływem ciepła dopasowuję się do kształtu ciała. Daje ona uczucie zrelaksowania u odpręzenia oraz niweluje maksymalnie ucisk na ciało. Natomiast owcza wełna pobudza krążenie krwi.

Długie przebywanie w łóżku

Zdarza się tak, że chore osoby bardzo dużo czasu spędzają w łóżku, wtedy też mogą pojawiać się odleżyny. Wtedy zaleca się materace z pianką termoelastyczna, która jest polecana w profilaktyce przeciwodleżynowej. Jednak gdy te problemy są powazniejsze warto wtedy zainwestować w materac przeciwodleżynowy.

Odpowiednia twardość materaca

Mylnym stwierdzeniem jest, że zdrowy materac to twardy. Twardość dobiera się idywidualnie dla każdego użytkownika na podstawie jego wagi. Jeżeli będzie on za twardy to zacznie wywierać ucisk na ciało i kręgosłup oraz sprawi, że sen będzie niewygodny i niespokojny. Również za miękki materac nie bedzie dobry ponieważ nie będzie on prawidłowo podpierał sylwetki, a ciało będzie się na nim zapadało.