Jaki materac dla osób o pełnych kształtach?

Sleeptime - Materace dla osób o pełnych kształtach

Źle dobrany materac może mieć bardzo negatywne skutki. Nalezy do nich bezsenność, bóle kręgosłupa oraz problemy z krążeniem. Wybierając nowy materac powinniśmy dobrać go odpowiednio do naszych potrzeb i budowy ciała. Na co jednak powinny zwrócić uwagę osoby o pełniejszych kształtach aby zapewnić sobie spokojny sen?

- rodzaj materaca – osoby o wyższej masie mogą wybrać zarówno materac piankowy jak i sprężynowy. Warto jednak zwrócić uwagę by był on elastyczny i odpowiednio amortyzował sylwetkę. Bardzo dobry wybór to materaca posiadające strefy twardości, które są sztywniejsze w miejscach gdzie wywieramy największy nacisk. 

 Zobacz również: Higiena materaca Problemy z bezsennością Materace typu Adam i Ewa

 - twardość materaca – nalezy ją odpowiednio dobrać do masy ciała, twardości występują w skali od H1 do H4. Jednak dla osob o wyższej masie polecane są materace H3 – dla wagi powyżej 80 kg lub H4 – zalecane dla wagi powyżej 110 kg. Pomoże to uniknąć zapadaniu się materaca oraz zbyt szybkiemu odkształcaniu się. Stabline podparcie sprawi, że sen będzie komfortowy.

- stelaż – również on jest bardzo ważny, ponieważ tak samo jak materac powinien być odpowiednio dobrany do masy ciała i typu materaca. Ponieważ to on będzie przyjmował całe obciążenie. Najlepsze stelaże to te elastyczne ze sprężynującymi listwami.