Co wybrać dla niemowlaka i alergika?

Sleeptime - Materace dla dzieciMaterac dla niemowlaka

Jest to jeden z najtrudniejszych wyborów, tym bardziej, że na rynku jest bardzo wiele materaców przeznaczonych dla niemowlaków. Jednak największa uwagę nalezy zwrócić na:

- twardość – materac ten wbrew pozorom nie powinien być za twardy, powinien jednak być on elastyczny tak żeby dopasował się do ciała i odpowiednio podpierał sylwetkę. Najlepsze będa materace to średnio twarde. Ważne by nie miał on zagłębień i fałdek.

- typ materaca – najlepszy będzie materac wykonany z pianki, ponieważ prawidłowo amortyzuję sylwetkę ale również nie wywiera zbyt dużego na nacisku na mały kręgosłup.

 Zobacz również: Higiena materaca Materace dla dzieci Materace typu Adam i Ewa

- wkład materaca – jest on rownież bardzo ważny, szczególnie nalezy zwrócić uwagę na to czy on jest antyalergiczny i bezpieczny dla zdrowia dziecka oraz czy posiada odpowiednie atesty, Materiały przyjazne dla dzieci to: pianka lateksowa, poliuretanowa, wysokoelastyczna oraz termoelastyczna. Można również wzbogadzić materac o kokos, który pomoże w odprowadzeniu wilgoci.

Sleeptime - Materace dziecięce HeveaMaterac dla alergika

Sleeptime - Materace dla alergików

- bezpieczniejszy będzie materac wykonany z pianki, która hamuje wnikanie roztoczy w głąb materaca, ogranicza ona również rozwój grzybów i innych mikroorganizmów. Bardzo dobry wybór to materace lateksowe, które działają antybakteryjnie.

- nalezy równiez sprawdzić na jakie materiały jesteśmy uczuleni i czy dany materiał nam nie zaszkodzi. Każdy alergik powinien unikać surowców takich jak: kokos, wełna, końskie włosie czy trawa morska. Albowiem mogą one silnie uczulać.

- przy wyborze takiego materaca warto rownież wybrać odpowiedni pokrowiec, najlepiej będzie gdy będzie można go ściągać z możliwością prania w pralce co pomoże nam usunąć roztocza i kurz. Materiał natomiast powinien być antyalergiczny i antygrzybiczny.