Pocket, multipocket czy luxpocket?

Sleeptime - materace kieszeniowe

Często gdy jesteśmy zdecydowani dokonać zakupu materaca kieszeniowego, sen z powiek spędza nam pytanie dotyczące różnic pomiędzy pocketem, multipocketem i luxpocketem. Nie jest to tylko różnica w nazwie, ale budowie całego materaca.Co istotne, sprawdzą się one w przypadku osób śpiących pojedynczo, jak i w parach.  

Materace kieszeniowe to materace sprężynowe, jednak każda z tych sprężyn jest schowana do osobnej kieszonki, i pracuje indywidualnie – sprężyny uginają się tylko w miejscach nacisku. Materace pocketowe posiadają 272 sztuki sprężyn na m2. 

Zobacz również: Wypełnienie materaca Problemy z bezsennością Materace typu Adam i Ewa 

Jeżeli chodzi o multipockety liczba sprężyn wzrasta do 508 sztuk na m2, natomiast w luxpocketach ta ilość to aż 1000 sztuk na m2. Im większa ilość sprężyn, tym większy komfort – ciało jest lepiej podparte.

Sleeptime - Materace Kieszeniowe

Śpiąc w parze, druga osoba nie będzie odczuwać ruchów partnera – to główna zaleta materacy kieszeniowych. Materace te posiadają strefy twardości pozwalające na zachowanie naturalnego ułożenia ciała, a zatem komfortu, który najbardziej nam odpowiada. Materace kieszeniowe występują w czterech stopniach twardości: H1 – miękki, H2 – średniotwardy, H3 - twardy i H4 – bardzo twardy.