Dlaczego sen jest tak ważny?

Sleeptime - Materace dla całej rodziny

Czym sen dla ciała, tym przyjaźń dla ducha – odświeża siły  tak wieki temu mawiał rzymski filozof Cyceron. I trudno się z jego słowami nie zgodzić."

Sen jest nieodzowną częścią naszego życia, podobnie jak jedzenie czy picie. Można zarwać noc, jednak na dłuższą metę, nie da się go unikać, prędzej czy później nasz organizm upomni się o swoją dawkę regeneracji i melatoniny. Szczególnie ważny jest on dla dzieci i młodzieży, bowiem podczas snu wydzielany jest hormon wzrostu. Jednak zarówno młodszy czy starszy organizm nie jest w stanie wytrzymać zbyt długo bez odpowiedniego czasu odpoczynku, a także bez odpowiedniego miejsca i powierzchni do spania. Notoryczny brak snu może doprowadzić do wielu poważnych chorób, z otyłością i cukrzycą na czele. Człowiek, któremu brakuje snu nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, jest złośliwy, gorzej zapamiętuje pewne rzeczy.

Sleeptime - Wybór odpowiedniego materaca

Pamiętajmy aby nasza nocna regeneracja ciała i organizmu przebiegała w odpowiednim czasie ( minimalna liczba godzin snu dla dorosłego człowieka to osiem godzin), oraz miejscu i podłożu. Nasze sypialnie powinny być odpowiednio przewietrzone i pozbawione innych bodźców, mogących zakłócać prawidłowy sen, jak na przykład telewizor, a także odpowiednio dostosowane – odpowiednie łóżko i materac, na którym zapadniemy w błogi świat marzeń sennych. Bo spać nie można na byle czym. Pamiętajmy, że zdrowy, racjonalny czasowo sen odpłaci się nam wszystkim co najlepsze. A chyba każdy z nas lubi się czuć ot tak wyspanym i gotowym do podejmowania nowych wyzwań. Dobrze dobrany materac i stelaż to gwarancja snu w najbardziej komfortowych warunkach. Warto więc zaopatrzyć się w materac z dobrym pokrowcem, a następny dzień przywitamy z uśmiechem na ustach i bez zbędnego bólu pleców.

 Zobacz również: Higiena materaca Problemy z bezsennością Materace typu Adam i Ewa