Certyfikaty

Nasze produkty lateksowe posiadają niektóre z certfykatów, gwarantujące bezpieczeństwo i higienę ich użytkowania:

 • Atest Państwowego Zakładu Higieny

Wysokiej jakości pianka poliuretanowa oraz wszystkie materiały użyte przy produkcji materacy posiadają atest jakości zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny oraz atest higieniczny Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Atestowany klej używany do klejenia wkładów jest naturalny i ekologiczny - pozbawiony jakichkolwiek szkodliwych rozpuszczalników organicznych. Oznacza to, że produkt spełnia standardy dotyczące i otrzymał miano produktu bezpiecznego dla zdrowia.

 • Woolmark
Czysta, strzyżona wełna owcza o gramaturze powyżej 500 g/m2 posiada znak jakości WOOLMARK spełniając tym samym europejskie standardy dotyczące pozyskiwania tego surowca, jak i higieny podczas jego stosowania w produkcji. 
 • Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka
Instytut Matki i Dziecka to jeden z najbardziej cenionych ośrodków w Polsce, który prowadzi opiniowanie wyrobów dla niemowląt i dzięci. Materace z pozytywną opinią tego ośrodka są wyrobem nabezpieczniejszym dla naszych pociech. Wszelkie materiały użyte do produkcji materacy spełniają rygorystyczne standardy higieny i normy bezpieczeństwa dla zdrowia. 
 • Certyfikat Oeko-Tex Standard 100

Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 jest najsłynniejszym i powszechnie uznawanym znakiem bezpieczeństwa produktów włókienniczych spełniających wszelkie europejskie standardy jakości. Tkaniny zostały przetestowane pod kątem obecności szkodliwych dla zdrowia substancji tj. pestycydy czy metale ciężkie.


 • TLS AIR SYSTEM
TLS Air to system zapewniający idealną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Dzięki niemu hamowany jest rozwój alergenów, grzybów i roztoczy, głównie ze względu na to, że chroni wnętrze materaca przed wilgocią. TLS Air System natychmiastowo reaguje na zmianę temperatury ciała, odprowadzając pot i poprawiając komfort snu. Ta nowoczesna technologia opiera się na systemie zbudowanym z sieci teleskopowych szpilek.
 • EuroLATEX ECO STANDARD

EuroLATEX Eco jest to atest utworzony przez naukowców z niemieckiego instytutu TFI. Poddali oni badaniom badaniom lateks stosowany w produkcji materacy, ten atest dowodzi, że materiał lateksowy użyty w materacach do spania jest odpowiedni do użytku i gwarantuje zgodność z europejskimi standardami zdrowia i środowiska.  

 • WF4 DRY SYSTEM
Certyfikat WF4 DRY SYSTEMzaświadcza o właściwościach antygrzybicznych materiału lateksowego oraz poddaniu go specjalistycznym procesom suszenia. Lateks w materacach został poddany czterem procesom suszenia, co świadczy również o wytrzymałości tych produktów. W różnych fazach materiał suszony był zarówno gorącym, jak i zimnym powietrzem w celu oczyszczenia go ze wszelkich substancji lotnych, a także pozostałości wilgoci. Atest potwierdza pozytywne wyniki tych badań, co gwarantuje świeżość i wytrzymałość materaca lateksowego.
 • MATTRESS DURABILITY

 

Certyfikat MATTRESS DURABILITY jest jednoznaczny z testem na najwyższą wytrzymałość produktu. Materace z tym certyfikatem zostały w specjalistyczny sposób poddane naciskowi 100 kilogramowego wałka - proces ten został powtórzony 30 000 razy. Dzięki temu atestowi mają Państwo gwarancję, że produkt został wykonany zgodnie z europejskimi normami i jest niezwykle wytrzymały. 

 

 • DEVELOPED IN COLLABORATION WITH UNIVERSITY

 

Developed in Collaboration with University oznacza, że przy tworzeniu danego materaca współpracowano z Uniwersytetem w Padwie i Lecce. Jest to ekskluzywny certyfikat świadczący o tym, że przy tworzeniu pomagali najlepsi pracownicy badawczy z Europy. Jest to atest kojarzony z poprawą i rozwojem nowych produktów.
 • LAPI - PROOF REPORT

 

Certyfikat świadczący o tym, że produkt został zbadany przez prywatne laboratorium LA.PI działające od 1983 roku w zakresie analiz i badań przemysłowych. Specjalizuje się w badaniach reakcji na ogień. Oznacza to, że produkty opatrzone tym certyfikatem są zgodne z włoskimi standardami przeciwpożarowymi (Class 1IM) i angielskimi (British Standard CRIB 5) przepisami.

  • FRESHNESS TEST

Naukowcy z Uniwersytetu w Padwie są autorami certufikatu FRESHNESS TEST, który dowodzi na przeprowadzenie specjalistycznych badań w celu określenia jaka ilość ciepła niezbędna jest do wzrostu temperatury danego materiału o 1° C oraz utrzymanie jak najdłuższej świeżości materiału w porównaniu do innych tekstyliów dostępnych na rynku.
 • LAPI - PROOF REPORT
 • Atest trudnopalności FIRA
To oznaczenie świadczy o tym, że tkanina produktu, który Państwo oglądają posiada atest trudnopalności wystawiony na podstawie standardów EN 597-1 oraz EN 597-2. Najczęściej jest to certyfikat dotyczący pokrowców na materace, które są pikowane specjalistyczną włókniną poliestrową z atestem FIRA. Sleeptime - Atest trudnopalności FIRA
 • Najwyższa jakość QI
Sleeptime - Najwyższa jakość QI

Projekt Najwyższa Jakość QI został stworzony w celu promowania najlepszych pod względem jakości firm, które reprezentują najwyższe standardsy. Obecnie jest to największy konkurs jakościowy, który odbywa się w Polsce. Skupia on przedstawicieli polskich firm i instytucji wokół idei zarządzania jakością.

 • KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI
Program Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolska akcja prowadzona przez Redakcję Strefy Gospodarki. Celem tego programu jest wyłonienie najlepszych marek i firm funkcjonujących na polskim rynku. Laureaci wybierani są na podstawie opinii konsumntów. Sleeptime - Konsumencki Lider Jakości
 • LGA PrüfZertifikat
Sleeptime - Najwyższa jakość QI

Certyfikat gwarantujący, bezpieczeństwo i dobrą jakość użytych materiałów przy produkcji materaca. Logo LGA potwierdza, że dane produkty są wykonywane zgodnie z normami DIN EN 1253. LGA PrüfZertifikat to atest jakości i bezpieczeństwa.

 • DYREKTYWA 93/42 EEC
Oznakowanie takim logotypem DEKRA Zertifiziert jest równoznaczne z potwierdzeniem, że dany produkt został wytworzony zgodnie z wymaganiami i standardami europejskiej dyrektywy 93/42 EEC, która dotyczy wyrobów medycznych. Sleeptime - Dyrektywa DEKRA
 • Ergo-Check
Sleeptime - Ergo-Check

System Ergo-Check to program pozwalający na produkcję materacy indywidualnie przystosowanych do potrzeb każdego użytkownika. Umożliwia on ocenę działania ludzkiego ciała na powierzchnię materaca, dzięki czemu komputerowo przekazuje dane o poszczególnych punktach nacisku. Producenci wykorzystujący taki system są w stanie materace precyzyjnie dopasowane do ludzkiego ciała.

 • INSTYTUT MEDYCYNY MORSKIEJ I TROPIKALNEJ

Produkty oznakowane tym atestem są wykonane z materiałów i substancji bez uwalnianych lotnych związków organicznych, które mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Są to produkty ekologiczne, zdrowe i bezpieczne dla środowiska. Atest ten wydawany jest przez Wydział Nauk o Zdrowiu Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdańsku. Sleeptime - Atest Higieniczny Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej
 • Licencję Amerykańskiej Fundacji Kosmicznej „Certyfikowana Technologia”
Sleeptime - NASA Certyfikowana Technologia

Certyfikat, którym może poszczycić się jedynie marka materacy TEMPUR. Naukowcy tego producenta pracowali nad pianką wykorzystywaną przez NASA do lotów w kosmos. Udało im się opracować innowacyjny materiał, który zastosowali w swoich produktach. Dzięki piance z Kosmiczną Licencją "Certyfikowana Technologia" materace tego producenta są niezwykle komfortowe,świetnie dostosowują się do kształtów ciała i stanowią dobre podparcie dla kręgosłupa.